Laplace transform type multipliers for Hankel transforms

  1. Betancor, J.J. 1
  2. Martínez, T. 1
  3. Rodríguez-Mesa, L. 2
  1. 1 Universidad de La Laguna
    info

    Universidad de La Laguna

    San Cristobal de La Laguna, España

    ROR https://ror.org/01r9z8p25

  2. 2 Universidad Autónoma de Madrid
    info

    Universidad Autónoma de Madrid

    Madrid, España

    ROR https://ror.org/01cby8j38

Revista:
Canadian Mathematical Bulletin

ISSN: 0008-4395

Año de publicación: 2008

Volumen: 51

Número: 4

Páginas: 487-496

Tipo: Artículo

DOI: 10.4153/CMB-2008-049-3 SCOPUS: 2-s2.0-57449119195 GOOGLE SCHOLAR
Fuente de los datos: Scopus