On the poles of the local resolvent

  1. Bermúdez, T. 1
  2. González, M. 2
  3. Martinón, A. 1
  1. 1 Universidad de La Laguna
    info

    Universidad de La Laguna

    San Cristobal de La Laguna, España

    GRID grid.10041.34

  2. 2 Universidad de Cantabria
    info

    Universidad de Cantabria

    Santander, España

    GRID grid.7821.c

Revue:
Mathematische Nachrichten

ISSN: 0025-584X

Année de publication: 1998

Volumen: 193

Pages: 19-26

Type: Article

Exporter: RIS
DOI: 10.1002/mana.19981930103 SCOPUS: 2-s2.0-0032431214 GOOGLE SCHOLAR
La source de données: Scopus