Fractional square functions and potential spaces, II

  1. Betancor, J.J. 1
  2. Fariña, J.C. 1
  3. Rodríguez-Mesa, L. 1
  4. Testoni, R. 2
  5. Torrea, J.L. 3
  1. 1 Universidad de La Laguna
    info

    Universidad de La Laguna

    San Cristobal de La Laguna, España

    GRID grid.10041.34

  2. 2 Universidad Nacional del Sur
    info

    Universidad Nacional del Sur

    Bahía Blanca, Argentina

    GRID grid.412236.0

  3. 3 Universidad Autónoma de Madrid
    info

    Universidad Autónoma de Madrid

    Madrid, España

    GRID grid.5515.4

Journal:
Acta Mathematica Sinica, English Series

ISSN: 1439-8516

Year of publication: 2015

Volume: 31

Issue: 11

Pages: 1759-1774

Type: Article

Export: RIS
DOI: 10.1007/s10114-015-4046-6 SCOPUS: 2-s2.0-84944145489 GOOGLE SCHOLAR
Data source: Scopus